Seachem MatrixCarbon 250 ml

Seachem MatrixCarbon 250 ml

Marka : Seachem
Fiyat : ₺111,60
​Seachem MatrixCarbon 250 ml

Seachem MatrixCarbon, gerçekten eşsiz bir aktif karbondur. Optimum hidrodinamik için küresel bir kordon olarak oluşturulmuştur ve paketlenmeyecektir. Maksimum su akışı ve yüksek yoğunluklu makro gözenekli bağlanma yerleri ile temas sağlar. MatrixCarbon, pH üzerindeki asgari etkisi ile gösterildiği gibi çok düşük bir kül içeriğine sahiptir. Damıtılmış suya eklendiğinde bile, 7.0'ın üzerinde pH yükseltmez. Tüm karbonlar fosfat içermekle birlikte, tersine yanlış iddialara bakılmaksızın, MatrixCarbon  test edilen tüm ana karbon markalarının en düşük tespit edilebilir fosfat içeriğine sahiptir. MatrixCarbon , akvaryum organik maddesini, adsorpsiyon oranını ve kullanım süresini kaldırma kapasitesine kıyasla diğer yüksek dereceli karbonlardan en az iki kat daha iyi performans gösterir.

MatrixCarbon genellikle bir kimyasal filtre olarak kabul edilirken, bu tam olarak doğru değildir. Aslında mekanik bir filtredir, ancak sadece moleküler boyuttaki nesneleri mekanik olarak filtreleyebilir. Makroporlar ve mikro gözenekler olarak adlandırılan son derece küçük çatlaklar ve çatlaklar aracılığıyla çalışır. Mikro gözenekli karbonlar esas olarak metalleri ve daha küçük iyonları (iz mineralleri gibi) temizler ve hava filtrelemeye en uygun olan makro gözenekli karbonlar esas olarak daha büyük organik molekülleri (nitrojen atık gibi) temizler ve su filtrasyonuna en uygun olanlardır.

Bir karbonun üretildiği bileşenler, makro veya mikro gözenekli olup olmayacağını belirler. Hindistan cevizi kabuğu ve diğer organik ürünlerden elde edilen karbonlar mikro gözenekli karbonlar oluşturur, bitümlü kömürden elde edilen karbonlar makro gözenekli karbonlardır. MatrixCarbon , bitümlü kömür bazlı, makro gözenekli bir karbondur. Maksimum su akışına izin veren, piyasadaki tek küresel karbondur. Suyla tam nüfuz etmesine izin verecek şekilde boyutlandırılmıştır, ancak filtre torbalarından kaçacak kadar küçük değildir. Bütün karbonlar fosfat içerir. Bununla birlikte, bu fosfat, karbonu fosforik asitle yıkamaktan değildir. Çoğu karbon, sülfürik asit ile yıkanır. Fosfat, karbon kaynağından gelen kül içinde bulunur. Asit yıkamanın asıl amacı külün ayrılmasıdır. MatrixCarbon’un hidrodinamik özellikleri nedeniyle, daha fazla kül karbonumuzdan diğerlerinden daha fazla yıkanır. Bu nedenle piyasada en düşük sızan fosfata sahiptir.

Kullanım Şekli
250 mL, birkaç ay boyunca 400 Litre kolayca tedavi edilir. Filtre torbasında kullanın. Kullanmadan önce durulayın. En iyi sonuç için, MatrixCarbon  su akışını maksimize edecek şekilde yerleştirilmelidir. Bir teneke kutu filtresinde, kimyasal filtrasyon modülünde, kutu filtresinde veya bir damlama filtresinin herhangi bir yüksek akış alanında kullanılabilir

Özellikler
Yüksek verim küresel karbon.
Düşük kül içeriği nedeniyle pH üzerinde çok az etki.
Piyasadaki en düşük sızan fosfat seviyesi.
Yüksek kaldırma kapasitesi; geniş yüzey alanı.
DetailBlock
  • 99₺ ve üzeri

    Kargo Ücretsiz!

  • Kredi Kartına

    9 Taksit

  • %100

    Orijinal Ürün